Kiedy potrzebujesz doskonałej jakości desek, musisz stawić czoła nie lada wyzwaniom, ale jest świetny sposób, aby ich uniknąć – Tartak Krawczyk w Kopienicy oferuje doskonałe drewno! Na pewno powinieneś znaleźć coś, co przypadnie Ci do gustu i przyda Ci się w pracy, niezależnie od tego, czy budujesz dom z bali, czy przeprowadzasz drobne naprawy w małym mieszkaniu.

Obsługa klienta:

Adres e-mail: stolarstwo.krawczyk@gmail.com

Odpowiedniego drewna i dobrej jakości desek szuka większość osób, jednak nie każdy Śląski tartak może pochwalić się ofertą, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Nasz tartak może Państwu pomóc, ponieważ oferowane tu wyroby z drewna i usługi są na szczególnie wysokim poziomie, a cena odpowiada nawet oszczędnym. Działamy w okolicach: Gliwice, Tarnowskie Góry, Lubliniec, Pyskowice, Strzybnica, Wielowieś, Zbrosławice!

Wyroby drewniane dla budownictwa

W budownictwie na terenie Śląska wykorzystuje się wiele różnych rodzajów drewna. Musi być mocny, trwały, ale pożądana jest też dobra cena. Większość oszczędności można uzyskać dzięki przygotowaniu – drewno konstrukcyjne nie musi być szczególnie miękkie a nie piękne, wystarczy, że będzie pasować do jego danych technicznych – grubości, długości, szerokości itp. Na budowach w Gliwicach, Strzybnicy, Tarnowskich Gór, Lublińcu i Zbrosławicach wykorzystuje się niedrogie drewno budowlane z tartaku w Kopienicy.

Tartak w Kopienicy

Oczywiście w dziedzinie budownictwa mogą być potrzebne znacznie piękniejsze, ekskluzywne produkty z drewna. Konwencjonalne słupy w większych przestrzeniach są już nudne, ale przy budowie dużego dwupiętrowego domu z bali prawie niemożliwe jest uniknięcie słupów, dlatego coraz więcej osób szuka przyciągających wzrok, niekoniecznie prostych bali, które nadałyby wyjątkowości Twojemu domowi wiejskiemu , domu lub saunie. Produkujemy też wysokiej jakości stopnice schodowe.

Drewno konstrukcyjne jest istotne nie tylko dla właścicieli domów drewnianych (zarówno z bali, jak i szkieletowych), ale także dla tych, którzy mają domy murowane – dachy skośne są prawie zawsze mocowane na drewnianej ramie. Nasz tartak na Śląsku może dostarczyć Państwu doskonałe krokwie, łaty i wszelkie inne drewno niezbędne do budowy dachu.

Drewniana dekoracja na podwórku

Na podwórku nie brakuje wyrobów z drewna. Zwykły Polak nie wyobraża sobie podwórka bez grilla i altany obok. A czym jest altanka, jeśli nie drewniana? Oczywiście w dzisiejszych czasach nie brakuje alternatyw, ale drewno nadal zajmuje szczególnie dużą część wyboru.

Szkielet, konstrukcje nośne, ogrodzenia i ściany, a także podłoga wykonane są z drewna. Przyjęło się używać desek tarasowych na podłogę, zwłaszcza jeśli taras jest również zainstalowany – przyjemniej jest spędzać czas i spacerować po drewnianym tarasie niż po plastikowym lub wyłożonym płytkami. Ta druga opcja jest niebezpieczna podczas deszczu lub zimą, ponieważ robi się bardzo ślisko, w tym przypadku lepsze są podłogi drewniane.

Półki również wykonane są z drewna

Półki na balkonie, w piwnicy czy garażu są zwykle drewniane, choć różne wyroby metalowe, takie jak regały, próbują je wyprzeć z naszej codzienności. Czasem te drugie są wygodniejsze, ale bez problemu możemy dostosować drewniane półki do naszych potrzeb, niestandardowych pomieszczeń, zmodyfikować je lub uzupełnić w razie zmieniających się potrzeb, dlatego zwyczajowo wybiera się je jako lepszą opcję.
Nie jest tajemnicą, że większość piwnic po sezonie letnim jest zastawiona słoikami, a narzędzia wrzucane do garażu lub warsztatu, więc moc utrzymania materiałów jest niezbędna. Tartak w Kopienicy ( Śląsk, Wielowieś, Strzybnica, Tarnowskie Góry, Gliwice, Zabrze, Lubliniec ) może pociąć dla Państwa deski drewniane w taki sposób, aby były jak najmocniejsze, o ile pozwalają na to specyficzne właściwości drewna. Unikaj gałęzi lub uszkodzonego drewna – zapewnimy, że do produkcji Twoich desek zostanie użyte tylko odpowiednie, starannie wyselekcjonowane i nadające się do obróbki drewno, chyba że masz inne życzenie.

Drewno zajmuje ważną część naszego życia, ponieważ pochodzimy z terenów otoczonych lasami. Nawet miasta w naszym kraju są zalesione i zielone, więc drzewo wydaje się mieć we krwi. W naszym tartaku na Śląsku możesz zadbać o produkty z drewna, które ozdobią Twój dom, nawet jeśli mieszkasz w jednej z dużych sypialni w Katowicach.

Drewno konstrukcyjne

drewno konstrukcyjne Tarnowskie Góry Pyskowice Strzybnica Gliwice Zabrze
drewno konstrukcyjne Tarnowskie Góry Pyskowice Strzybnica Gliwice Zabrze

1. Drewno o naturalnej wilgotności – najtańsza opcja. Zalecamy wybranie tego drewna do pracy na zewnątrz, gdy możliwe jest naturalne wysuszenie drewna.
Wymiary standardowe: grubość i szerokość w mm: 25 × 50/100/150/200; 50 × 50/100/150/200/250; 100 × 100/150; 150 × 150.
Możemy również przygotować drewno o innych wymiarach zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

! Nie zalecamy stosowania w pomieszczeniach.

2. Wilgotność suszonego drewna wynosi 18% ( + -2% ), drewno tej wilgoci jest idealne do prac budowlanych. Ma niską przewodność cieplną, dobrą izolację akustyczną i małą masę objętościową. Aby uzyskać dokładność statyczną i trwałość, zalecamy stosowanie suszonego skalibrowanego drewna.
Standardowe wymiary skalibrowanego drewna w grubości i szerokości mm to: 45 × 45/95/145/195.

! Zaleca się stosowanie w widocznym miejscu i w pokoju.

3. Za pomocą odpowiednich środków chemicznych drewno można chronić przed szkodnikami, pleśnią i grzybami niszczącymi drewno, a także przed ogniem.
Impregnujemy drewno metodami namaczania, więc umiejętność jest wyższa poprzez nakładanie lub natryskiwanie drewna środkiem antyseptycznym.

! Używamy konserwowego drewna – Wydajemy deklaracje wykonania.

Gotowe drewno

Wykonujemy detale z suszonego świerka i drewna sosnowego. Ostrożnie wybieramy surowiec przed struganiem i zbieramy bocznicę, którą produkujemy jak dla siebie.

Celem tarasu jest stworzenie przytulnej przestrzeni w pobliżu rezydencji. Zbierz członków rodziny lub przyjaciół na późne sobotnie śniadanie lub zabawne letnie wieczory.
Prawdopodobnie najpopularniejszy wybór tarasów, tradycyjnie drewniane deski tarasowe –. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy kojarzą drewniane deski z naturalnością, przytulnością i ciepłem.